Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/jarida2/functions/theme-functions.php on line 1904
Tvirto kūno receptas – teisingas mitybos planas, sportas ir optimizmas | Švenčionių.info
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Tvirto kūno receptas – teisingas mitybos planas, sportas ir optimizmas

stiprus-kunas-mitybaSpindinti ir kūnus kaitinanti saulė jau greitai išlįs iš už po debesų, šašlykais (kepsniais gamtoje) jau dabar truputį kvepia, o svajonės apie poilsį prie jūros ar jaukius vakarus prie ežerų, vis dažniau ir dažniau aplanko… Taip, vasara jau visai ne už kalnų. Vadinasi, artėja sutaršytų plaukų, trumpų šortų, festivalių ir geros nuotaikos laikas, kurio, pripažinkime, laukia daugelis.

Tačiau su vasara ateina ir tam tikros atsakomybės. Atsakomybės sau. Sakoma, kad būtent karštuoju sezonu pasimato, kas žiemą tinginiavo, o kas ne. Na, o kaip Jūsų fizinis pasirengimas? Ar vasarą demonstruosite tvirtą kūną ir dėvėsite trumpus šortus, ar vis tik  slėpsite savo šlaunis po ilgais sijonais bei džinsais?

Jei vis tik netinginiavote, tačiau siekiamo rezultato vis dar nepasiekėte, nenusiminkite. Laiko dar yra! Tik atkreipkite dėmesį ar teisingai atliekate tam tikrus pratimus ir svarbiausia, ar valgymui renkatės „teisingus“ produktus. Tie, kurie nori pradėti gyventi aktyviau ir vis nesiryžta apsilankyti sporto klube ar tiesiog išeiti į lauką ir pabėgioti, pasiryžkite ir pamatysite, kaip pasikeis Jūsų gyvenimas! Juk ne veltui žmonės kartoja posakį, kad sveikame kūne gyvena sveika siela.

Tačiau ar Jūs žinojote, kad sportas, tai tik maža dalelė kelio į sveiką gyvenimą bei tvirtą kūną? Pasirodo fizinis aktyvumas sudaro tik 30 proc. rezultatų, likusiems 70 proc. įtaką daro mityba. Vadinasi, jei nutarėte patobulinti savo formas, pirmiausia Jums turėtų būti sukurtas individualus mitybos planas, kurio turėtumėte laikytis ne mėnesį, ne du, o visą gyvenimą, nes tokia dieta, tai netrumpalaikis daržovių pavalgymas, o pilnaverčio maisto vartojimas kiekvieną dieną. Dar paprasčiau sakant, maitinimasis pagal sukurtą pilnavertį mitybos planą nėra dieta, tai gyvenimo būdas, kurį gyventi rekomenduojame pradėti dabar pat, nes kam laukti kito pirmadienio, naujų metų ar gimtadienio? Specialistai tikina, kad žmonėms, kurie turi viršsvorio, laikantis sudaryto mitybos plano taisyklių, galima numesti net apie 10 kg.

Taigi ką reikia žinoti apie tinkamą mitybos plano sudarymą bei dietas? Pirmiausia reikėtų suvokti, kad nevalgymas – ne išeitis. Jei Jūs siekdama/as tobulų formų nutariate nevalgyti nutiks labai paprastas dalykas, Jūsų medžiagų apykaita sulėtės, o organizmas, bijodamas bado, kiekvieną Jūsų suvalgytą kasnį kaups ir taip ruošis kitam nevalgymo maratonui. Tad, nors Jūs ir sportuosite, nors nevalgysite, ateis dienų, kuomet persivalgysite ir visa tai nueis ne kur kitur, o ant šlaunų ar pilvo (į tas vietas, kurios yra labiausiai problematiškos). Taigi svarbu valgyti po nedaug ir dažnai. Geriausias variantas (tačiau sunkiai įgyvendinamas) – 5 kartai per dieną (su užkandžiais), kas 2-3 valandas, kasdien.

Kuomet renkatės maistą, stenkitės angliavandenius valgyti pirmoje dienos pusėje. Ryte suvalgyti angliavandeniai pakraus Jūsų organizmą energija, o per dieną, tos kalorijos bus sudegintos. Na, o vakare atvirkščiai, atsisakykite patiekalų, turinčių daug angliavandenių: baltos duonos, miltinių patiekalų, nes visi tie produktai bei patiekalai „nuguls“ tik ant Jūsų probleminių vietų ir geriau rinkitės daržoves, daug baltymų turinčius produktus- pvz., žuvį, sūrį, riešutus, sėklas.

Nusprendus sveikai maitintis taip pat reikėtų pastebėti, jog Jūsų racioną turėtų sudaryti vaisiai, daržovės, virta, o ne aliejuje kepta liesa mėsa, žuvis, kruopos. Reikėtų vengti alkoholio, saldumynų, didelio druskos kiekio.  Ką daryti, jei mėgstate gardinti patiekalus įvairiais prieskoniais? Juos keiskite į natūralias žoleles (pats metas ant palangės užauginti tikrą prieskonių sodą). Vietoj šokolado rinkitės riešutus, į racioną įtraukite vaisių arba daržovių kokteilius, jie nekaloringi, tačiau aprūpins organizmą reikalingomis medžiagomis. Ir žinoma, visą šį mitybos plano paketą papuoškite saldžia uoga – sportu. Nes be sporto, Jūsų kūnas bus lieknas, tačiau netvirtas, o juk vasarą pasitikti su stangriu pilvo presu, taip norisi!

Svarbu pastebėti, kad savo jėgomis sudaryti teisingą mitybos planą gali būti sudėtinga, nes reikia atsižvelgti į Jūsų sveikatos būklę, lytį, amžių, fizinį aktyvumą, pomėgius, individualius įpročius bei norimus pasiekti rezultatus. Tad pirmiausia rekomenduojame pasitarti su gydytoju dietologu, kuris įvertins Jūsų sveikatą, fizinį pasirengimą ir parinks patį geriausią mitybos būdą, kad būtumėt sveiki ir energingi.

Taigi, teisingas mitybos planas, sportas ir pozityvus požiūris – tai trys elementai, padėsiantys Jums išpildyti savo svajones. Tiesiog nesustokite pusiaukelėje ir nenuleiskite rankų  net tuomet, kai pas močiutę nuvažiavus suvalgysite porciją cepelinų, nes tikrai ateis diena, kuomet sugebėsite net jiems pasakyti „Ne“.

123456