Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Ką verta žinoti sodininkams: 4 išmanūs patarimai

Augalas telefone. Nuotrauka Olena Zhuk iš Unsplash.

Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, pristato 4 programėles, kurios bus naudingos tiek patyrusiems, tiek pradedantiesiems sodininkams.

1. Sodinimas ir priežiūra: kas, kaip, kada

Jei anksčiau nesate susidūrę su sodininkyste, jums praverstų pagalbininkas, galintis patarti, kada ir ką sodinti, laistyti, tręšti ir kaip po truputį susikurti savo svajonių sodą arba derlingą daržą. Virtualų patarėją galite turėti savo telefone, tereikia atsisiųsti kraštovaizdžio dizainerio sukurtą aplikaciją „My Garden: Inspiration To Grow“.

Šioje išmaniojoje programėlėje rasite viską, ko gali prireikti: naudingus patarimus, aiškinamuosius gėlių, daržovių ar prieskonių sodinimo bei priežiūros vaizdo įrašus ir svarbiausias sodininkystės bei daržininkystės naujienas. Be to, šioje aplikacijoje galėsite susikurti svarbiausių darbų tvarkaraštį ir gauti priminimus apie juos.

2. Laistymo priminimai

Kaip puoselėti daržą arba sodą išmanote, tačiau vis pamirštate laiku palaistyti augalus? Tokią problemą lengvai gali išspręsti priminimų aplikacijos, kurios informuos, kada atėjo laikas palieti savo daržoves, gėles ar kitas auginamas gėrybes.

Turintys „iPhone“ išmaniuosius gali išbandyti programėlę „WaterMe – Gardening Reminders“, o „Android“ vartotojai – „Waterbot: Plants watering + Gardening“. Abi aplikacijos atlieka panašias funkcijas: jose galima pažymėti visus savo turimus augalus, kiekvieno jų laistymo periodiškumą ir paskutiniojo laistymo datą, o apie būsimus – gauti priminimus.

3. Sodo priežiūra pagal mėnulio kalendorių

Daugelis senesnių kartų ūkininkų, tikėdamiesi geresnio derliaus, augalus sodindavo, tręšdavo ar daugindavo atsižvelgdami į mėnulio kalendorių. Ši praktika plačiai taikoma ir šiandien – įdomu tai, kad ją naudoja ne tik pavieniai sodininkai, bet net ir stambūs ekologiniai bei biodinaminiai ūkiai.

Jei ir jūs norėtumėte patikrinti, ar ir kaip mėnulis veikia derliaus gausumą – išbandykite vartotojų itin gerai įvertintą programėlę „Moon&Garden“. Čia rasite ne tik detalų mėnulio kalendorių bei patarimus, bet ir tikslią orų prognozę, kuri padės geriau planuoti sodo darbus.

4. Laimikis ar piktžolė?

Daržų lysvėse ar sode išaugo ne tik tai, ką sėjote? Naująjį daigą pažinti padės speciali „Plant Net“ aplikacija, kuri gali identifikuoti iki 20 tūkst. skirtingų augalų, medžių ir gėlių rūšių. Ši programėlė buvo sukurta mokslinio projekto tikslais – jo iniciatoriai siekia užfiksuoti bei išanalizuoti kuo daugiau augalų visame pasaulyje.

Aplikacija naudotis labai paprasta – tereikia nufotografuoti augalą, o programėlė pateiks tikslų jo pavadinimą ir aprašymą. Jei augalo duomenų bazėje nebus, jo nuotrauka pateks į naujų, ištirti reikalingų rūšių sąrašą. Tokiu būdu „Plant Net“ ne tik padeda atpažinti skirtingus augalus, edukuoja savo vartotojus, bet ir prisideda prie botaninių tyrimų.

Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims