Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Daliai senjorų sausį pensijas į namus pristatys nauji pensijų nešiotojai

Sausį dalies senjorų, kuriems pensijos pristatomos į namus, laukia pokyčiai. Dalyje savivaldybių pensijas į namus atneš nebe Lietuvos paštas, kaip iki šiol, o kitų pensijas pristatančių įmonių darbuotojai.

Nuo kitų metų pradžios pensijas Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Palangos miesto, Kretingos, Šilutės, Vilkaviškio, Jurbarko rajonų, Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių gyvenamosiose vietovėse atneš bendrovės „Bastaras“ darbuotojai.

Jonavos, Kelmės, Pakruojo, Raseinių, Mažeikių, Akmenės, rajonų savivaldybių gyvenamosiose vietovėse pensijas atneš įmonės „Godlija“ darbuotojai.

Bendrovės „Victum“ darbuotojai pensijas į namus senjorams pristatys Pasvalio, Rokiškio, Plungės, Ignalinos rajonų, Rietavo bei Visagino miesto savivaldybėse, o bendrovė „Verpetynė“ – Joniškio rajono savivaldybėje.

Visos šios bendrovės nugalėjo „Sodros“ skelbtuose viešųjų pirkimų konkursuose nešioti pensijas į namus artimiausius trejus metus ir jau turi patirties – šiuo metu pristato pensijas į namus Klaipėdoje, Alytuje, Utenoje. Minėtoms įmonėms Lietuvos bankas yra suteikęs mokėjimo įstaigos licencijas ir prižiūri jų veiklą.

Pensijas į namus gauna maždaug 200 tūkst. senjorų, kurie turi tokią teisę. Iš jų maždaug 97 tūkst. sausį sulauks naujų pensiją atnešančių darbuotojų.

„Suprantame, kad pensijų pristatymas į namus yra itin jautri sritis – pensijos gavėjui svarbu pažinoti ir pasitikėti žmogumi, kurį įsileidžia į namus.

Įmonių, kurios teiks šią paslaugą, darbuotojai sausį turės prisistatyti pensijų gavėjams, parodyti darbuotojo pažymėjimą, susipažinti. Jeigu senjorui kiltų abejonių, jis gali skambinti „Sodrai“ telefonu 1883. Tačiau tikimės, kad didelių nesusipratimų nekils“, – sako laikinasis „Sodros“ vadovas Ježy Miskis.

Planuojama, kad sausį pensijos bus atnešamos tuo pačiu grafiku, kaip ir gruodį. Pensijos turės būti pristatytos nuo mėnesio 10 iki 26 dienos.

„Pensijos pristatymas kaip buvo, taip ir liks nemokamas. Pensijas atnešę darbuotojai nesiūlys jokių kitų paslaugų – tik atneš pinigus. Jie neprašys nei apmokėti kokių nors sąskaitų, nei suskaičiuoti santaupų, nei pateikti ar užpildyti kokių nors kitų dokumentų – tik pasirašyti Išmokų išmokėjimo kvitą. Senjorai ar jų artimieji raginami būti atidūs“, – sako J. Miskis.

Svarbu ir tai, kad tose vietovėse, kur paslaugas teiks naujosios bendrovės, nebebus galimybės ir pensiją atsiimti Lietuvos pašto skyriuje.

Tokiu atveju „Sodra“ klientams, turintiems teisę gauti pensiją į namus, bet norintiems ją atsiimti pašte, pataria pakeisti pensijos pristatymo būdą – pasirinkti pensijos išmokėjimą pašto skyriuje. Mokėjimo būdą tokie klientai gali pakeisti atvykę į artimiausią „Sodros“ skyrių arba per asmeninę „Sodros“ paskyrą gyventojui, taip pat pateikę prašymą Lietuvos pašte.

Kitose vietovėse – Klaipėdos miesto ir rajono bei Neringos savivaldybėse, Šiaulių miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Alytaus miesto ir rajono, Druskininkų, Pagėgių, Elektrėnų, Birštono savivaldybėse, Lazdijų, Prienų, Varėnos, Kaišiadorių, Kėdainių, Biržų, Kupiškio, Radviliškio, Šilalės, Šakių, Tauragės, Skuodo, Telšių, Anykščių, Molėtų, Švenčionių, Ukmergės, Zarasų, Šalčininkų, Širvintų, Trakų rajonų savivaldybėse – pensijų pristatymo tvarka nesikeičia.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija