Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Atidaryta Karo medicinos mokymo klasė

Karo medicinoje - naujovės.

Karo medicinoje – naujovės.

Lapkričio 25 d. duris atvėrė moderni Lietuvos kariuomenės daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo medicinos mokymo centro Mokymo klasė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose. Joje mokysis ir bus ruošiami ne tik karo medikai, bet ir sveikatos priežiūros specialistai, studentai ir rezidentai, siekiant teikti koordinuotą pagalbą karo, krizių, ekstremalių situacijų atvejais.

„Šiame centre tobulindami ir perduodami vieni kitiems savo medicinines žinias, patirtį kariškiai ir civiliai medikai mus dar labiau sustiprins, būsime labiau pasiruošę suteikti pagalbą netikėtomis akimirkomis”, – susirikusiuosius į Mokymo klasės atidarymą sveikindamas sakė laikinai einantis krašto apsaugos ministro pareigas Juozas Olekas.

Ministras J. Olekas atkreipė dėmesį, kad „karių ir medikų bendromis pastangomis būsime pajėgūs užtikrinti reikalingą medicininę pagalbą esant ekstremaliai situacijai, karinio konflikto metu ir kasdieniniame gyvenime”.

„Santaros slėnis – tai vieta, kur į vieną kūną susijungia mokslas, medicina ir pažanga, todėl šiandien atidaryta mokymo klasė yra natūrali mūsų klinikų ląstelė. Vėlu mokytis tuomet, kai įvyksta kokia nors nenumatyta situacija. Tikime, kad šioje klasėje bus apmokyta daug profesionalų, galinčių padėti Lietuvos gyventojams nelaimės atveju”, – kalbėjo VUL Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.

Vertinant geopolitinę situaciją, Karo medicinos mokymo centras plečia savo veiklą – bendradarbiaudamas su sveikatos apsaugos institucijomis rengia sveikatos priežiūros specialistus teikti medicininę paramą krizių, ekstremalių situacijų ir kovinių veiksmų metu. Tikimasi, kad tokia moderni klasė prisidės prie efektyvaus ir kokybiško Karo medicinos personalo, karo medicinos parengtojo ir aktyviojo rezervo, sveikatos priežiūros specialistų parengimo.

Pagrindinės temos, kurių bus mokoma naujojoje klasėje – ūmios gyvybei pavojingos būklės, nesusijusios su trauma; traumų sukeltos ūmios gyvybei pavojingos būklės; cheminio, biologinio, radiologiniam branduolinio ginklo panaudojimo sukeltos ūmios būklės; ekstremalių situacijų, esant masiniam nukentėjusiųjų skaičiui, valdymas ir medicinos pagalbos organizavimas.

Karo medicinos mokymo centras Santariškių klinikose įsteigtoje mokymo klasėje įdiegė šiuolaikinę ir pažangią mokymo ir treniravimo įrangą ir metodiką, įgalinančią savarankiškai treniruotis, mokytis darbo komandoje sąveikos. Visa tai su nuotolinio stebėjimo kameromis, mikrofonais, signalo perdavimo į instruktoriaus kompiuterį galimybės, taip pat su galimybe atlikti vaizdo įrašą. Tokia įranga leidžia kursų dalyviams mokytis savarankiškai ir po numatytų mokymosi valandų, neribotą laiką treniruotis atlikti praktinius veiksmus, taip pat atlikti ir vertinamąjį testą pasirinktu laiku.

Mokymo klasė įsteigta pagal keturšalę bendradarbiavimo sutartį tarp Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Vilniaus universiteto ir Santariškių klinikų. Šios klasės įrengimas truko dvejus metus – buvo įsigyta nauja medicinos mokymo įranga, aparatūra, medicininiai maketai ir muliažai.

Renginyje taip pat dalyvavo Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Vilniaus universiteto rektorius profesorius Arūnas Žukauskas, krašto apsaugos sistemos vadovybė.