Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/jarida2/functions/theme-functions.php on line 0
Akmenės muziejuje išsirito „drugelis-zebras“ | Švenčionių.info
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Akmenės muziejuje išsirito „drugelis-zebras“

Į Akmenės krašto muziejų atkeliavo trečioji šiais metais „Deluxe“ (liet. prabangi) tropinių drugių lėliukių siunta, kurioje yra „grožio etalonu“ vadinami Morpho peleides, „drugeliai-pelėdos“ (Caligo) ir kiti pasakiško grožio drugiai. Visi drugeliai jau išsirito ir laukia smalsuolių.

Retas atvejis, kad gaunamos drugelių siuntos drugeliai nustebintų ir daug jų mačiusius muziejaus darbuotojus. „Siuntoje yra iki šiol ne tik muziejaus lankytojams, bet ir mums, dar nematytų rūšių drugelių: Colobura dirce („drugelis-zebras“) ir Opsiphanes tamarindi (vadinamas tiesiog „mažuoju pelėdžiuku“, nes yra gerokai mažesnis už Caligo „drugius-pelėdas“)“ – sako muziejaus darbuotojai.

Muziejaus lankytojų laukia egzotiški įspūdžiai muziejuje įrengtose drugelių džiunglėse – oranžerijoje. Tai unikali proga pasigrožėti gyvais drugeliais iš Peru, iš Meksikos, iš Filipinų ir kt. Šiame muziejuje galėsite ne tik pasigrožėti, bet ir tam tikromis sąlygomis be papildomo mokesčio su drugeliais nusifotografuoti. Tai, pasak muziejininkų, viena smagiausių atrakcijų lankytojams.

Muziejų pasiekusioje siuntoje yra 14 rūšių bei porūšių drugių (iš viso – 75 drugeliai): Opsiphanes tamarindi („mažasis pelėdžiukas“), Caligo eurilochus („drugys-pelėda“), Siproeta stelenes („drugys-malachitas“) , Catonephele numila („drugelis-šviesoforas“), Colobura dirce („drugelis-zebras“), Heliconius hecale, Heliconius melpomene, Memphis eurypyle, Morpho peleides, Papilio anchisiades, Papilio memnon, Papilio nephelus, Papilio thoas („karališkasis dvišakauodegis“), Siproeta stelenes.

Muziejuje galėsite pasigrožėti Boriso Izenbeko surinkta didžiausia Lietuvoje dieninių drugelių kolekcija. B. Izenbeko kolekcijoje yra apie 5000 dieninių drugių iš viso pasaulio (dalis kolekcijos saugoma muziejaus archyvuose). Ypač daug, net 477 rūšis (iš 557 žinomų pasaulyje), surinkta sklandūnų (Papilionidae). Keliolika kolekcijoje esančių eksponatų rūšių yra ant išnykimo ribos ir dabar pasaulyje griežtai saugomos.

Gamtos procesus sunku nuspėti, todėl muziejininkai rekomenduoja iš anksto paskambinti į muziejų ir sužinoti, kiek ir kokių drugelių yra oranžerijoje. „Drugelių gyvenimas labai trumpas, bet užtat labai spalvingas“, – sako muziejininkai.

Be to, ne tik spalvingiausi pasaulio drugiai, bet ir milijonais metų datuojami fitozauro dantys, „velnio pirštais“ ir „velnio kanopomis“ vadinamos dinozaurų laikmečio gyvūnų liekanos bei kitos Akmenės krašte rastos juros ir triaso periodo fosilijos laukia Jūsų Akmenės krašto muziejuje.

Mindaugas Laukys
Mindaugo Laukio nuotrauka

Daugiau informacijos: www.akmenesmuziejus.lt

123456